Prev

Next

Tupperware Ürünleri Tupperware indirimli ürünler sayesinde artık bütün mutfaklar şenleniyor. Tupperware kurulduğu ilk günden bu yana yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde saklanması için çaba göstermekte ve her mutfakta yer almak için uğraşmaktadır. Öyle ki; şuanda binlerce belki onbinlerce bayanın mutfağındaki tek tercihi Tupperware olmaktadır. Sağlığına özen gösteren herkes Tupperware ürünlerini kullanıyor ve yiyeceklerini uzun yıllar saklama şansına sahip oluyorlar. Mesela siz,  evinizde yaptığınız sandiviçleri, turtaları ve hatta çorbaları Tupperware saklama kaplarında...

Devamını Oku

Yapı Kredi Yatırım’dan Hisse Senedi İşlemi Yapanlara... Türkiye’nin en büyük aracı kurumlarından Yapı Kredi Yatırım, 3 Mart - 30 Mayıs tarihleri  arasında hisse senedi işlemi yapan müşterilerine Avrupa’nın en gözde şehirlerinden oluşan bir seyahat paketi sunuyor. Belirtilen tarihlerde İnternet Bankacılığı, BorsaCepte mobil uygulaması veya Online Analist programından işlem gerçekleştiren Yapı Kredi (http://www.yapikredi.com.tr/default.aspx)  Yatırım müşterileri her 10.000 TL tutarında alım - satım işlemi için 1 çekiliş hakkı kazanıyor. Çekiliş sonucunda  5 çift İspanya, İtalya ve Fransa şehirlerini...

Devamını Oku

1 Dakikada Teklif, 3 Dakikada Poliçe! Hızın her geçen gün daha da çok önem kazandığı günümüzde, sigorta sektörünün teknolojiyi yakından takip ettiğini görmek güzel. Ben de blogumda böyle firmaları yakından takip ediyorum. Generali Sigorta, hızlı ve teknolojik hizmet konusunda öncülük yapmış diyebiliriz. Artık her an, her yerden Generali’nin 0850 555 55 55 numaralı telefonundan veya generali.com.tr web sitesinden ve acentelerdan kolayca ulaşarak 1 dakikada teklif alıp, 3 dakikada poliçe satın alabilecekmişiz. Üstelik Zorunlu Trafik Sigortası ve kasko poliçeleri hizmetlerinde %70’e varan...

Devamını Oku

Tıp Doktorluğu Mesleği Hakkında Bilgi Tıp bilimi, insan vücudunu inceleyen bir bilim dalı olarak ilkçağlardan günümüze gelen en eski bilim dallarından biri. İlkçağlarda ilkel tekniklerle başlayan tıp bilimi, ortaçağda karanlık çağları geçerek günümüze gelmeyi başardı. Bugün ise modern tekniklerle ve gelişen teknoloji ile hiç olmadığı kadar kolay ve yetkin olarak icra ediliyor. Elbette ilerlemeye ve gelişmeye de devam ediyor. Tıp hem bilimsel olarak ilerlerken, hem de pratik uygulamalar konusunda da ilerlemeye devam ediyor. Türkiye'de yeni başlatılan bir sistem olan online doktor randevusu sistemi...

Devamını Oku

Tchibo'yla yaz kış demiyoruz, spora gidiyoruz! Tchibo her hafta yenilenen temaları, modayı kaliteyle bütünleştiren ürünleri ve lezzetli kahveleriyle sevdiğimiz markalardan biri. Peki Tchibo’nun hikayesi nasıl başladı? Önce kısa bir özet geçelim. 1949 yılında Max Herz ve Carl Tchilling posta yoluyla kahve satma fikriyle çıktı yola. Kahve yanında kahve kaşığı gibi küçük hediyeler yolluyorlardı aynı zamanda. Bu küçük hediyeler mevzuat gereği yollanamayınca onlar da düşük bir ücret karşılığı bu ürünleri satmaya başladı ve gıda dışı sektöre girişin ilk tohumları atılmış oldu. Tchibo,...

Devamını Oku

twitterYorum yapmaya ne dersin?

Okuduklarım Köşesinde Bu Hafta: Gözlerini Sımsıkı Kapat (John VERDON)

Kategori : Kişisel, Okuduklarım


Yazı Bilgileri: Bu yazımız 11528 kere okunmuştur.

Aklından Bir Sayı Tut isimli romanı ile tanıştığım John VERDON bu romanında da beni mantığı, cinayetin derinliklerine inmesi ve kahramanı kullanması ile kendisine hayran bıraktı diyebiliriz.

Elbette ki bir anlamda Polisi beceriksiz, eski bir dedektifi ise mantık ve çalışma şampiyonu göstermesi pek de akıl karı değil ancak ana kahramanı yüceltmek için bazen bu şekilde bir ortam yaratılması gerekebiliyor.

Bir anlamda kendimi gördüğüm özel hayatı ile iş hayatındaki sorunları ve kitabın neredeyse yarısında yaşadığı bunalımlara katlanmak durumunda kalacağınız Dedektif Gurney hikâyenin de kitabında gidişini etkileyen en önemli unsur elbette ki.

Bir cinayet düşünün. Şahitler var, videosu çekilmiş. Cinayeti işleyen birde katil var. Her şey yerli yerinde. Kaçış planı, kendini bilmez bir katil, kanlı bir şekilde bulunan bir pala ve kaçışa müsait bir alan. Ancak bir cinayet bu kadar basit olmamalı.

İşte bu noktada Gurney olayın içerisine giriyor ve bir anda bir Aşk Cinayeti ya da Para Cinayeti halinde görünen olay bir anda Ülkeyi Kökten Değiştirecek, onlarca insanın hayatına mal olacak bir hale gelmeyi başarıyor.

Aksiyon seviyorsanız, polisiye romanlara bayılıyorsanız, biraz da kan görmek istiyorsanız Gözlerini Sımsıkı Kapat isimli romana başlayabilirsiniz.

Ara ara sıkıldığınızı hissetseniz de asla tahmin edemeyeceğiniz bir kişiyi romanda son noktada gördüğünüzde sonuna kadar yükselen heyecanın sebebini de anlamış olacaksınız.

Aslında katili söylemek, katliamın neden yapıldığını buradan duyurmak isterdim ama bu bencillik olacaktır.

Şimdiden iyi okumalar.

 

John Verdon 
GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT

New York’un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney’e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa… Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon’dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.

“Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler.”

Publishers Weekly

“John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek.”

Washington Post 

2012
566 sayfa
ISBN:6054188895

Bu Yazı Bügün 0 Kişi, Toplamda ise 1.201 Kişi tarafından okundu

     Benzer Yazılar:


Yorum Alanı