Prev

Next

Migros İş Başvurusu Türkiye’de süper market sektörünün öncü firmalarından biri olan migros ile çalışmak isterseniz, yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunmakta. Bunlardan ilki; migrosun kurumsal internet sayfasına olan migros kurumsal sayfasından iş başvurusu kısmına girmektir.. Burada önünüze, idari kadro, mağaza yönetim kadrosu, mağaza personel kadrosu olarak 3 resimli seçenek çıkmaktadır. Yapmanız gereken şey 3. seçenek olan mağaza personeli kadrosu bölümüne giderek, migrosun o an için hangi mağaza ve mağaza bölümlerinde neye ihtiyacı olduğunu görmektir. Daha sonra...

Devamını Oku

Gazete İş Eleman İlan Sayfaları Yeni bir iş arıyorum diyorsanız gazetelerin iş ilanları sayfasından kişisel bilgilerinize uygun şekilde iş bulabilirsiniz. İş ilanları sayfasından çalışmak istediğiniz ili seçerek yeni iş imkanları ve iş fırsatları bulabilirsiniz. Gazetelerin iş ilan sayfalarından çalışmak istediğiniz sektörü kolaylıkla seçer, en popüler iş imkanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Eleman aranan sektörlere, çalışmak istediğiniz illere göre kendinize uygun işi sizde gazetesi iş ilanları sayfası üzerinden yakalayabilirsiniz. İlan sayfalarında binlerce ilan, yüzlerce...

Devamını Oku

Tupperware Ürünleri Tupperware indirimli ürünler sayesinde artık bütün mutfaklar şenleniyor. Tupperware kurulduğu ilk günden bu yana yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde saklanması için çaba göstermekte ve her mutfakta yer almak için uğraşmaktadır. Öyle ki; şuanda binlerce belki onbinlerce bayanın mutfağındaki tek tercihi Tupperware olmaktadır. Sağlığına özen gösteren herkes Tupperware ürünlerini kullanıyor ve yiyeceklerini uzun yıllar saklama şansına sahip oluyorlar. Mesela siz,  evinizde yaptığınız sandiviçleri, turtaları ve hatta çorbaları Tupperware saklama kaplarında...

Devamını Oku

Yapı Kredi Yatırım’dan Hisse Senedi İşlemi Yapanlara... Türkiye’nin en büyük aracı kurumlarından Yapı Kredi Yatırım, 3 Mart - 30 Mayıs tarihleri  arasında hisse senedi işlemi yapan müşterilerine Avrupa’nın en gözde şehirlerinden oluşan bir seyahat paketi sunuyor. Belirtilen tarihlerde İnternet Bankacılığı, BorsaCepte mobil uygulaması veya Online Analist programından işlem gerçekleştiren Yapı Kredi (http://www.yapikredi.com.tr/default.aspx)  Yatırım müşterileri her 10.000 TL tutarında alım - satım işlemi için 1 çekiliş hakkı kazanıyor. Çekiliş sonucunda  5 çift İspanya, İtalya ve Fransa şehirlerini...

Devamını Oku

1 Dakikada Teklif, 3 Dakikada Poliçe! Hızın her geçen gün daha da çok önem kazandığı günümüzde, sigorta sektörünün teknolojiyi yakından takip ettiğini görmek güzel. Ben de blogumda böyle firmaları yakından takip ediyorum. Generali Sigorta, hızlı ve teknolojik hizmet konusunda öncülük yapmış diyebiliriz. Artık her an, her yerden Generali’nin 0850 555 55 55 numaralı telefonundan veya generali.com.tr web sitesinden ve acentelerdan kolayca ulaşarak 1 dakikada teklif alıp, 3 dakikada poliçe satın alabilecekmişiz. Üstelik Zorunlu Trafik Sigortası ve kasko poliçeleri hizmetlerinde %70’e varan...

Devamını Oku

twitterYorum yapmaya ne dersin?

Sakarya Üniversitesi Ulaşım Sorunu Ele Alınmalı

10

Kategori : Üniversiteler, Yaşam


Yazı Bilgileri: Bu yazımız 2416 kere okunmuştur.

Sakarya Üniversitesinde bu sene 4. yılımız. Üniversiteyi kazanıp geldiğimiz 2006 yılından beri Merkez ile Kampüs arasında mekik dokuyoruz. Bazen günde 2 kez gidip geldiğimiz oluyor. Aynı şekilde Yur-Kur binasının ve yurtlarının Kampüs yolunda olması, yeni açılan 2-3 tane kız ve erkek yurdunun da o bölgede olması aradaki ulaşımı çok önemli bir noktaya taşıyor.

Malumunuz Sakarya’da raylı ulaşım yok. Geriye iki seçenek kalıyor Belediye otobüsleri ve Minibüsler. Belediye Otobüslerinin sefer sayısı sınırlı ve yetişmiyor, Minibüsler ise Fahiş fiyat politikası uygularken altlarındaki Margirus’lar ile bir yandan da insana eziyet çektiriyor.

İki senedir okulun kontenjanlarının arttırılması ile bu eziyet daha da arttı. Kampüse çıkan öğrenci sayısı yurtlara gidenleri, tapu kadastro ve o kısımda bulunan evlere çıkanları da sayarsak günlük 30.000 – 40.000 civarında.

Belediye 2009 yılında sağ olsun sorunu gördü ve özel firmalar ile anlaşarak küçük otobüs seferleri koydu. bu ulaşım anlamında bir nebze rahatlamaya neden oldu. ancak bu sene bu otobüslerin kaldırıldığını öğrenince şok olduk. Çünkü öğrenci nüfusu geçen seneye göre %10 arttı. Yukarıdaki yurt sayısı fırladı ama ulaşım araçlarımız azaldı.

Okul açılalı 1 hafta olmasına rağmen aksaklıklar hemen başladı. Otobüs duraklarında bazen 1 saat kadar beklediğimiz oluyor. Yanlış anlamayın dolduğu için binemiyor değiliz. otobüs gelmiyor ki. Servis saatleri normalde 15 dakikada bir iken şu aralar aksamalar, arızalar ve yoğunluk nedeniyle yarım saatte bir hale geldi. Buda çileyi büyüttü.

Sakarya bir öğrenci şehri olma yolunda. Esnafın en büyük ekmek kapısı öğrenciler. depremden sonra toparlanma aşamasına giren bir belediyenin bunu iyi kullanması gerekirken biz hep ikinci plandayız. Yapılan bir çalışma yok. Verilen dilekçeler, yapılan başvurular sonuçsuz.
Umarım bu çile kısa sürede çözüme kavuşur ve istediğimiz gibi sefer ve otobüs sayısında arttırıma gidilir. Hedef 10 dakika aralıklar ile düzenli ve çok sayıda çalışan Belediye otobüsleri…

Birileri ne var kardeşim minibüse binin dermiş gibi geldi. Ama açıklayayım. Haftada 5 gün var ve benim her gün dersim var. Sadece 1 kez Kampüse çıkıp inmem Minibüs ile 2 TL, Otobüste ise 1 TL. Bir ayda 20 gün okula çıksak Belediye ile 20 TL, Minibüs ile 40 TL. Bu senede yaklaşık olarak 8 ay okulda durduğumuzu var sayarsak yaklaşık 160 TL bir fark eder. Bunun ekstra iniş çıkışlarını saymadık bile.
Az para değil bence. Şu yokluk döneminde…

Bu Yazı Bügün 0 Kişi, Toplamda ise 2.475 Kişi tarafından okundu

     Benzer Yazılar:


Yorumlar (10)

Bn de bu sene Sakarya üniverstesinde öğrenıme basladım bn böle bıur rezıllık görmedım bırde büyükşehir belediyesi olacaklr bu nasıl belediyecilik anlayışıdır . Otobüslerle hayvanlar gıbı tıkılıyoruz genellıkle onu bıle bulamıyoruz ama .. madem dağın basına okul yapmasını bılıyorlar madem büyükşehiriz deyip kontenjan artırıyorlar kı öğrenciler sayesinde dönen bir il ekonomisinden bahsedioruz ama öğrenci insan yerıne konmuo . bu beledıye dha fazla otobus alıp zaten hakkımız olan tasımacılıgı yapamayacak kadar aciz bn böle bir belediyecilik anlalısı görmedım.
Yazıklar olsun.

Thx.Süper Makale.

Bu Konuyla İlgilenmelerini Ben Çok İstiyorum Cepten Para Gidiyor Ögrenciyiz Abicim Sonuçta Biz Yani…!

Ögrenci Oldugunda Gerçekten Bu Tür Yol Masraf İnsanı Çok Yıpratıyo Bencede Bi Cözüm Bulunması Gerek Böyle Durumlara

Abi Okuyorsanda Bazen Bazı Koşullarında İyi Olması Gerekiyor Yani Sonuçta !

Songül şehri yargılamak değil bizim yaptığımız. Bu yazıyı yazarken elbette ki daha kötü olan noktaların olduğunu biliyordum. Ama eleştirmeden mükemmele yaklaşılamaz. Sana tek soracağım şu.

Beğendiğin ulaşım sistemi sayesinde Mayıs ayı içerisinde 2 ayrı noktada 2 minübüs devrildi. Ölü yok ama 30 yaralı var.

Acaba bunların birinde olsaydın nasıl düşünürdün…

İşte resimler bir daha bak ve ulaşım konusunda sıkıntımız var mı yok mu tekrardan düşün..

http://insanizkarpuzdegiliz.wordpress.com/2010/05/17/o-dolmuslarin-icinde-bizler-de-olabilirdik/

bende sakaryada okuorum ama sizin kadar problemli degilim bence şukredin halinize beğenmediginiz yerde okuyosunu bundan yakınıosunuz sanki okumaya degilde şehri yargılamayamı geldiniz.. bukadar dert yeter okumaya bakın yargılamaya degil saü ögrencisi olarak kınıyırum:))

suan su yazıya hayran kaldım.ben de sakaryada okuyorm ama gerçekten çok problemlı bı yer helekı istanbuldan gelen bırı olsarak çok zorlanıyorum bu okul başarımı da atkılıyo dogal olarak bunlara alışalım derken ordakı herşeyden sogudum :(

Sakarya ve sakarya üniversitesi öğrenciye hizmet vermeden yolmanın peşinde sen il olarak 55 bin öğrenciyi bi şehre topluyosan alt yapını üst yapınıda ona göre göre geliştirmen gerekir şehir içinde raylı sistem olmalı ilçeliride kapsıyacak şekilde akıllı kart sisteminede yeni geçildi çok yavaş ilerliyorlar. Rektörümüz ne kadar çok öğrenci alabirim diye bakmaktansa öğrenci sorunlarıyla ilgilenmesini rica ediyorum zira bu sene en fazla öğrenci alan 3. üniversite olduk amacınıza ulaştınız rektörüm birazsa sosyal şartlarla ilgilenin.

Yorum Alanı