Prev

Next

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır! Araç kullanırken telefonla konuşmayın, hayatı susturmayın! Çünkü Trafik Hayattır! Hayatımızın en önemli unsuru haline gelen trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ve örnek uygulamalar geliştiren Trafik Hayattır platformu iletişim faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Toplumsal sorumluluk alanı içerisinde trafik güvenliğine öncelikli olarak önem veren Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır ile trafikte saygı kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyor. Trafik güvenliği konusunda Türkiye’nin en istikrarlı kurumsal sorumluluk markası...

Devamını Oku

Sustainable Brands 2015 İstanbul İçin Geri Sayım... Sustainable Brands 2015 İstanbul İçin Geri Sayım Başladı 26-27 Mayıs tarihlerinde global Sustainable Brands buluşmaları kapsamında ‘How Now’ teması ile gerçekleştirilecek olan Sustainable Brands 2015 Istanbul, bir kez daha marka, inovasyon, yeni trendler, değişen müşteri davranışları ve sürdürülebilirlik konularında ilham almak, fikir alışverişi yapmak ve bilgi edinmek isteyen profesyonellerin buluşma adresi olacak. Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen global Sustainable Brands buluşmalarının İstanbul ayağında; ilişki ekonomisinde...

Devamını Oku

Soma’daki “Toplumsal Dönüşüm Projesi” Onlarla... Soma İçin Bir Olduk:  Gizli Kahramanlar Allianz Türkiye, sivil toplum örgütleriyle el ele vererek, bölgede etkilenen vatandaşlara ulaşabilmek, onların yaralarını sarmak ve yeni başlangıçlarını desteklemek için Soma’daydı. Soma’da 2014’te gerçekleşen ve ulusumuzu derinden sarsan maden faciasının ardından, Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) ve Bilim Kahramanları Derneği (BKD) ile işbirliği yapılarak “Allianz SomaDA”yı (Soma Dayanışma Ağı) geliştirdi. Fatma Çavuşoğlu, Mehmet Kocapınar, Gamze Akarca, Afetlerde Psikososyal Hizmetler...

Devamını Oku

Acaba! Bir gün geriye dönüp baktığınızda hayatınızın bir ACABA yığını haline geldiğini görebilirsiniz. Ne kadar iyi yaşadım deseniz de hayata karşı, yine de ACABA yüklü bir heybeniz vardır yanınızda… Acaba bu okulu seçmeseydim daha mı iyi olurdu? Acaba o kıza teklif etseydim kabül eder miydi? Acaba eski kız arkadaşımdan ayrılmakla doğru bir karar mı verdim? Acaba bu bölüm benim istediğim gibi bir işe girmemi sağlayacak mı? Acaba o derse gitsem iyi olur muydu? … Sonu yok acabaların. Ne kadar iyi yaşadım derseniz diyin, ne kadar dolu...

Devamını Oku

Windows 8 İşletim Sisteminde FIFA 2013 Sorunu Eğer Windows 7 veya Windows 8 İşletim Sisteminde FIFA 2013 veya buna benzer oyunları açamıyorsanız o zaman yapmanız gereken birkaç işlem var demektir. Öncelikle yeni bilgisayarlardan birisini kullanıyor ve sistem gereksinimlerini sağlıyorsanız, ancak oyun kurulduktan sonra açılış ekranında kapanıyor ise Ekran Kartı ayarlarını gözden geçirmeniz gerekecektir. Son dönemde üretilen i3, i5 ve i7 işlemcili ürünlerde Çift Ekran Kartı oluyor. Yani bir adet Tümleşik, bir adette Harici ekran kartı bulunuyor. Ve Harici Ekran Kartı kapalı ise oyun açılmıyor. [caption...

Devamını Oku

twitterYorum yapmaya ne dersin?

Sakarya Üniversitesi Ulaşım Sorunu Ele Alınmalı

10

Kategori : Üniversiteler, Yaşam


Yazı Bilgileri: Bu yazımız 2457 kere okunmuştur.

Sakarya Üniversitesinde bu sene 4. yılımız. Üniversiteyi kazanıp geldiğimiz 2006 yılından beri Merkez ile Kampüs arasında mekik dokuyoruz. Bazen günde 2 kez gidip geldiğimiz oluyor. Aynı şekilde Yur-Kur binasının ve yurtlarının Kampüs yolunda olması, yeni açılan 2-3 tane kız ve erkek yurdunun da o bölgede olması aradaki ulaşımı çok önemli bir noktaya taşıyor.

Malumunuz Sakarya’da raylı ulaşım yok. Geriye iki seçenek kalıyor Belediye otobüsleri ve Minibüsler. Belediye Otobüslerinin sefer sayısı sınırlı ve yetişmiyor, Minibüsler ise Fahiş fiyat politikası uygularken altlarındaki Margirus’lar ile bir yandan da insana eziyet çektiriyor.

İki senedir okulun kontenjanlarının arttırılması ile bu eziyet daha da arttı. Kampüse çıkan öğrenci sayısı yurtlara gidenleri, tapu kadastro ve o kısımda bulunan evlere çıkanları da sayarsak günlük 30.000 – 40.000 civarında.

Belediye 2009 yılında sağ olsun sorunu gördü ve özel firmalar ile anlaşarak küçük otobüs seferleri koydu. bu ulaşım anlamında bir nebze rahatlamaya neden oldu. ancak bu sene bu otobüslerin kaldırıldığını öğrenince şok olduk. Çünkü öğrenci nüfusu geçen seneye göre %10 arttı. Yukarıdaki yurt sayısı fırladı ama ulaşım araçlarımız azaldı.

Okul açılalı 1 hafta olmasına rağmen aksaklıklar hemen başladı. Otobüs duraklarında bazen 1 saat kadar beklediğimiz oluyor. Yanlış anlamayın dolduğu için binemiyor değiliz. otobüs gelmiyor ki. Servis saatleri normalde 15 dakikada bir iken şu aralar aksamalar, arızalar ve yoğunluk nedeniyle yarım saatte bir hale geldi. Buda çileyi büyüttü.

Sakarya bir öğrenci şehri olma yolunda. Esnafın en büyük ekmek kapısı öğrenciler. depremden sonra toparlanma aşamasına giren bir belediyenin bunu iyi kullanması gerekirken biz hep ikinci plandayız. Yapılan bir çalışma yok. Verilen dilekçeler, yapılan başvurular sonuçsuz.
Umarım bu çile kısa sürede çözüme kavuşur ve istediğimiz gibi sefer ve otobüs sayısında arttırıma gidilir. Hedef 10 dakika aralıklar ile düzenli ve çok sayıda çalışan Belediye otobüsleri…

Birileri ne var kardeşim minibüse binin dermiş gibi geldi. Ama açıklayayım. Haftada 5 gün var ve benim her gün dersim var. Sadece 1 kez Kampüse çıkıp inmem Minibüs ile 2 TL, Otobüste ise 1 TL. Bir ayda 20 gün okula çıksak Belediye ile 20 TL, Minibüs ile 40 TL. Bu senede yaklaşık olarak 8 ay okulda durduğumuzu var sayarsak yaklaşık 160 TL bir fark eder. Bunun ekstra iniş çıkışlarını saymadık bile.
Az para değil bence. Şu yokluk döneminde…

Bu Yazı Bügün 0 Kişi, Toplamda ise 2.481 Kişi tarafından okundu

     Benzer Yazılar:


Yorumlar (10)

Bn de bu sene Sakarya üniverstesinde öğrenıme basladım bn böle bıur rezıllık görmedım bırde büyükşehir belediyesi olacaklr bu nasıl belediyecilik anlayışıdır . Otobüslerle hayvanlar gıbı tıkılıyoruz genellıkle onu bıle bulamıyoruz ama .. madem dağın basına okul yapmasını bılıyorlar madem büyükşehiriz deyip kontenjan artırıyorlar kı öğrenciler sayesinde dönen bir il ekonomisinden bahsedioruz ama öğrenci insan yerıne konmuo . bu beledıye dha fazla otobus alıp zaten hakkımız olan tasımacılıgı yapamayacak kadar aciz bn böle bir belediyecilik anlalısı görmedım.
Yazıklar olsun.

Thx.Süper Makale.

Bu Konuyla İlgilenmelerini Ben Çok İstiyorum Cepten Para Gidiyor Ögrenciyiz Abicim Sonuçta Biz Yani…!

Ögrenci Oldugunda Gerçekten Bu Tür Yol Masraf İnsanı Çok Yıpratıyo Bencede Bi Cözüm Bulunması Gerek Böyle Durumlara

Abi Okuyorsanda Bazen Bazı Koşullarında İyi Olması Gerekiyor Yani Sonuçta !

Songül şehri yargılamak değil bizim yaptığımız. Bu yazıyı yazarken elbette ki daha kötü olan noktaların olduğunu biliyordum. Ama eleştirmeden mükemmele yaklaşılamaz. Sana tek soracağım şu.

Beğendiğin ulaşım sistemi sayesinde Mayıs ayı içerisinde 2 ayrı noktada 2 minübüs devrildi. Ölü yok ama 30 yaralı var.

Acaba bunların birinde olsaydın nasıl düşünürdün…

İşte resimler bir daha bak ve ulaşım konusunda sıkıntımız var mı yok mu tekrardan düşün..

http://insanizkarpuzdegiliz.wordpress.com/2010/05/17/o-dolmuslarin-icinde-bizler-de-olabilirdik/

bende sakaryada okuorum ama sizin kadar problemli degilim bence şukredin halinize beğenmediginiz yerde okuyosunu bundan yakınıosunuz sanki okumaya degilde şehri yargılamayamı geldiniz.. bukadar dert yeter okumaya bakın yargılamaya degil saü ögrencisi olarak kınıyırum:))

suan su yazıya hayran kaldım.ben de sakaryada okuyorm ama gerçekten çok problemlı bı yer helekı istanbuldan gelen bırı olsarak çok zorlanıyorum bu okul başarımı da atkılıyo dogal olarak bunlara alışalım derken ordakı herşeyden sogudum :(

Sakarya ve sakarya üniversitesi öğrenciye hizmet vermeden yolmanın peşinde sen il olarak 55 bin öğrenciyi bi şehre topluyosan alt yapını üst yapınıda ona göre göre geliştirmen gerekir şehir içinde raylı sistem olmalı ilçeliride kapsıyacak şekilde akıllı kart sisteminede yeni geçildi çok yavaş ilerliyorlar. Rektörümüz ne kadar çok öğrenci alabirim diye bakmaktansa öğrenci sorunlarıyla ilgilenmesini rica ediyorum zira bu sene en fazla öğrenci alan 3. üniversite olduk amacınıza ulaştınız rektörüm birazsa sosyal şartlarla ilgilenin.

Yorum Alanı