Prev

Next

YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı! Ulaşımda En Pratik Yol O!  sloganı ile yola çıkan ve Uber’in karşılaştığı en güçlü rakip olan girişim YOLO için geri sayım başladı. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören şehir içi, konfor ve kaliteyi birleştiren yolculuklar sağlayan platformlara bir yenisi daha ekleniyor. Kısa süre içinde hayatımızda farklı bir yer edinmeyi hedefleyen girişimin adı YOLO. YOLO, şehir içinde lüks segment araçlar ile şehir içi VIP taşımacılık hizmeti veren ve sektöre çok iddialı girerek diğer rakiplerine nazaran çok farklı iş modeli ve kazanç...

Devamını Oku

Yeni Bir Yaşam Standardı: Inistanbul Bilindiği gibi İstanbul’da son yıllarda sayısız konut projesi hayata geçiriliyor. Kimisi İstanbul’un ücra bir köşesindeyken kimisi de tam merkezi bir yerde stratejik bir konumda bulunuyor. İş GYO ve Nef’in İnistanbul Gala projesi de, bu kapsamda oldukça büyük önemli bir nokta olan Topkapı’da hayata geçiriliyor.. Daha önceki Nef projelerinde uygulanan ve bu projede de yer bulan Foldhome sistemi ile bir eve sığmayacak tüm alanların bir arada olduğu bir düzen oluşturuldu... Topkapı’da inşa edilecek İnistanbul Gala, önemli şirketlere, alışveriş merkezlerine...

Devamını Oku

Limonata Öyle Yapılmaz Böyle Taze Sıkılır! DİMES LİMONATA. Taze sıkılmış limondan, ev usulü limonata. Türkiye’nin ilk meyve suyu markası DİMES, gerçek ev usulü limonata yapmak için, ev ev tüketicileri ziyaret ederek onlardan limonatayı nasıl yaptıklarını dinledi. 57 yıllık meyve uzmanlığını tüketicilerden aldığı bu tarifler ile birleştirerek DİMES LİMONATA’yı hazırladı. DİMES, özenle toplanılan limonları, bekletilmeden 24 saat içinde işliyor. Konsantre etmeden, taze sıkma limon suyu olarak ve hiçbir koruyucu katkı maddesi eklemeden şişeliyor. Bu nedenle, DİMES LİMONATA piyasadaki...

Devamını Oku

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır! Araç kullanırken telefonla konuşmayın, hayatı susturmayın! Çünkü Trafik Hayattır! Hayatımızın en önemli unsuru haline gelen trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ve örnek uygulamalar geliştiren Trafik Hayattır platformu iletişim faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Toplumsal sorumluluk alanı içerisinde trafik güvenliğine öncelikli olarak önem veren Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır ile trafikte saygı kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyor. Trafik güvenliği konusunda Türkiye’nin en istikrarlı kurumsal sorumluluk markası...

Devamını Oku

Sustainable Brands 2015 İstanbul İçin Geri Sayım... Sustainable Brands 2015 İstanbul İçin Geri Sayım Başladı 26-27 Mayıs tarihlerinde global Sustainable Brands buluşmaları kapsamında ‘How Now’ teması ile gerçekleştirilecek olan Sustainable Brands 2015 Istanbul, bir kez daha marka, inovasyon, yeni trendler, değişen müşteri davranışları ve sürdürülebilirlik konularında ilham almak, fikir alışverişi yapmak ve bilgi edinmek isteyen profesyonellerin buluşma adresi olacak. Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen global Sustainable Brands buluşmalarının İstanbul ayağında; ilişki ekonomisinde...

Devamını Oku

twitterYorum yapmaya ne dersin?

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/akbalixc/public_html/blog/wp-content/themes/akbalix/single.php on line 16

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/akbalixc/public_html/blog/wp-content/themes/akbalix/single.php on line 16

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/akbalixc/public_html/blog/wp-content/themes/akbalix/single.php on line 17

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/akbalixc/public_html/blog/wp-content/themes/akbalix/single.php on line 17

Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/akbalixc/public_html/blog/wp-content/themes/akbalix/single.php on line 17

Uçağa İlk Kez Bineceklere Bilgiler ve Uçuşta Yapmanız Gerekenler

26

Kategori : Yaşam


Yazı Bilgileri: Bu yazımız kere okunmuştur.

Arkadaşlar baktım internette pek fazla bilgi yok. Bende dedim Uçağa İlk Kez Bineceklere birkaç bilgi verelim ve Uçuş Öncesi Yapmanız Gerekenleri sıralayalım.

Yazıyı yazmadan önce kendim için bir araştırmsa yapmış ve ilk kez uçağa binmeden önce sorun yaşamamak adına heryere baktım diyebilirim. 1 sitede yazı olarak, 1 sitede ise video olarak bilgiler buldum. Birazda ben kattım ve sonucunda sorunsuz bir iç hatlar uçuşu gerçekleştirmiş oldum.

Sorusu olanlar konu altından yorum yapabilirler..

  • Önceden biletinizi alın. Uçuş yapacağınız firmanın sitesi üzerinden bilet alım işlemini yapabilirsiniz. Biletlerinizi uçuştan ne kadar önce alırsanız o kadar uygun fiyata alma imkanınız olacaktır.
  • Bilet alım işlemini daha sonra havaalanından yapabilirsiniz.
  • Havaalanına isterseniz servislerle, ister belediye ile isterseniz özel araacınız ile ulaşabilirsiniz.
  • Havaalanına ilk girişte Polis Kontrolünden geçeceksiniz. Kontrol sırasında üzerinizde Metal Para – Saat – Telefon gibi hiçbir metal ürün kalmaması gerekiyor. Bu ürünleri kutulara koyarak X-Ray cihazından  geçirmeniz istenecektir. Yurt İçi uçuşlarda yanınıza Ruhsatlı Silah almanıza izin verilirken, Yurtdışı uçuşlarda buna izin verilmemektedir. (Silahların Silah teslim Noktalarına verilmesi gerekir. Uçağa silah ile girilemez)
  • İlk Polis Kontrol Noktasından sonra Havaalanı meydanına ulaştınız. Uçağınız kalkmadan önce Check-İn işlemi yaptırmanız gerekiyor.
  • Yurt İçi uçuşlarda uçak kalkış saatinden En Az 1 Saat Önce, Yurtdışı uçuşlarda ise En Az 2 Saat Önce Havalanına gelerek Check-İn işlemini yaptırmanız gerekecektir.
  • Check-İn işlemini ne kadar erken yaptırırsanız o kadar iyi bir yer bulma imkanına sahip olursunuz. Bu arada Check-İn İşlemlerinde varsa bavullarınızda bagaj servisine gönderilmektedir.
  • Check-İn işlemi yapıldıktan sonra size giriş kartı verecekler. Bu kart ile Uçak Giriş Kapısına yöneleceksiniz. İkinci bir aramada bu noktada yapılıyor. Yine Saat, Bozukluk, Kolye, Küpe vs. gibi üstünüzdeki metal aksamı kutulara koyarak X-Ray Cihazından geçirmelisiniz.
  • Bu noktada yanınızda Bilgisayar, Telefon gibi ürünleri almanız selbest. Sadece gaz, sıvı ürünler gibi tehlikeli olabilecek ürünlerin alımı yasak.
  • Sonrasında zaten sizi çıkış kapısından uçaklara alacak ve burada size verilen bilete göre yerleştireceklerdir.

Şimdi yolculuğa hazırsınız.

 

Unutmayın ilk uçuşta kalkış ve sonrası için her an düşecekmiş gibi bir izlemine kapılabilir, uçak kanadının havada sanki kırıkmış gibi iniş çıkışlarından korkabilirsiniz. Bunlar normal olaylardır. Çıkış sırasında dikilen uçak belirli irtifaya çıkınca yan yatıp kendisine yeni bir rota belirleyebilir. Kormanıza gerek yoktur.

 

Bu Yazı Bügün 2 Kişi, Toplamda ise 47.127 Kişi tarafından okundu

     Benzer Yazılar:


Yorumlar (26)

Merhaba, benim kulağımda küpe var. Ama küpeyi çıkarmak çok zor. Beni alırlar mı? Bir de kimliğimi kaybettim ehliyetle girebilir miyim?

teşekkürler.video varsa onu da koyarmısınız.

Teşekkür ederim bütün korkum gitti

Girişinizi yapma ve Oturacak koltuğu belirleyip bilet alma aşaması

Check ın nedir ?

ÇOK TEŞEKKÜRLER

Ayın 16sında uçağa bineceğim ilk uçusum bu yazıyı okumam bana çok çok yardımcı oldu…

Ben haftaya cuna binicenm. Uçağın düşmesinden korkuyorum. Bunu atlatmak için ne yapmam gerekli?

teşekkürler, sağolun.

Ben yarın uçağa bincem ama çok korkuyorum . Çok zormu

pasaport kontrol noktaları nerededir? ve yurtdışına giderken,iç hat aktarmalı yolculuklarda bagajlar uçağa mı gider yoksa biz mi check-in yapıp,uçağa teslim ederiz?

15.11.2013.CUMA GÜNÜ 10:30 UÇAGINA BİNECEM BENİM BAGAJIM VAR NEREYE TESLİM EDECEM VE İNDİGİM ZAMAN TESLİMATI NERDEN ALACAM

Bağajınızı BİLET ALIMI Sırasında alacaklar sizden.

dert etme mucitler icat yaparken aptallar eleştiri yaparmiş bilgi için teşekkürler hemde 4 yıldızlı

Bu cuma uçuyorum ama iniş ve kalkışlardan çok korkuyorum . nasıl başa cıkabilirim ??

Korkacak bir durum yok. Bir otobüsten farkı yok. Kendinizi buna inandırın. Yanınızda birisi varsa sohbet falan edin. Zaten bindikten sonra göreceksiniz.

3 haziranda uçuyorum haziranda ilk kez uçucam acaiyp bi heycan var 😀 😀

E peki online check in yaptırdıysak valizi nereye veriyoz yine check in sırasına mı gircez ?

Cevap: Bileti almak için zatyen Check-İn kuyruğuna giriyorsunuz. Onlien Check-in yapmanın avantajı erkenden gitmek derdinden ve istediğinizx yerden yer alma imkanından faydalanmanız.

bilgilerınız için cok tesekkürler ilk kez bınecegım için yeterınce bılgılı olmusyazınız emeginize saglık.

Teşekkürler:) Yarın antalyaya uçacağım gözden geçirmek iyi oldu 😉

Doğru.Eleştirmekle vakit kaybedeceklerine, niçin birilerinin kendileri daha iyisinini yazmıyor?
Boş verin.Laf ola harman ola.Hiçbir firma sizin verdiğiniz bilginin onda birini vermiyor.Kaldı ki bu onların görevi.Deneyince, çok kolay olduğunu görüyorsunuz.Ancak o ana kadar tedirgin oluyorsunuz.Size teşekkür ediyorum.

Teşekkürler , haftaya kıbrısa gidicem, bilgi aldım iyi oldu..

Arkadaşım çok teşekkür ederim gayet yeterli açıklama olmuş emeğine sağlık

BN NETTEN CHEK IN ISLEMI DIE BİNİŞ KARTI CIKTISI ALDIM SRUN OLURMU.

paylaşım için teşekkürler
körü körüne gitmek yerine sizin sayenizde bilgilendik 😀

teşekkurler emeğine sağlık

Verdiğiniz bilgi ilk kez uaçağa binecek biri için gayet yeterli olmuş. Emeğinize sağlık. Teşekkürler…

Cevap: İşinize yaradıysa ne mutlu bana. Teşekkürler.

yukarıdaki ; Uçağa İlk Kez Binenler İçin ” yazdıklarınız son derece yetersiz , ortaokul çocuğunun bile yazabileceği kadar özensiz ,araştırılmadan ,ve 3 dakikada yazılmış bi yazı olduğu ortada.şaşırdım açıkçası. biraz daha bilgi verici, ne nerde , nerde hangi işlem , ve sırayla yapılacaklar diye daha ayrıntılı bilgi verebilirdiniz, beni de şimdi böyle yormazdınız.
başarılar…

Cevap. Olumsuzda olsa yorumunuz için teşekkürler. Daha detaylı bilgileri sizin vermeniz dileğiyle. Sadece eleştirmek yerine sizde yazın, insanlar sizi takip etsin. Yapacak birşey yok.
Kaldı ki neyi araştıracaktır. Sırasıyla işlemleri anlatmaya çalıştık. Her neyse yorum için teşekkürler.

Yorum Alanı